Wczytuję dane...

Jak dbać o Okulary? TOP 5 Najlepszych Porad

Jak dbać o Okulary, tak żeby cieszyć się nimi latami?

Dziś Okulary towarzyszą nam bardzo często. Na ostre słońce zakładamy te przeciwsłoneczne, do czytania korekcyjne, a do komputera wyposażone w filtr anty-blue. Warto zadbać o swoją ulubioną parę, aby cieszyć się swoimi Okularkami latami. Stosując te pięć prostych porad, nie tylko zadbasz o bezpieczeństwo Okularów, ale także zapewnisz sobie komfort użytkowania - np. poprzez czyste soczewki.

1. Szybkie czyszczenie

Jeżeli musisz szybko przeczyścić Okulary, nie używaj w tym celu rękawów, koszulki czy szalika. Najlepiej użyć gotowych, nawilżonych chusteczek do czyszczenia, które nie zabierają dużo miejsca, nie zostawiają śladów i usuwają najtrudniejsze zabrudzenia. Po przetarciu soczewek wystarczy je przetrzeć suchą ściereczką z mikrofibry. Taki sposób czyszczenia, sprawi, że usuniemy wszelkie zabrudzenia w chwilę, bez ryzyka porysowania soczewek.

Do czyszczenia Okularów nigdy nie używaj: gorącej wody, substancji zawierających amoniak (np. płyn do mycia okien).

Pamiętaj też, aby delikatnie czyścić swoje Okulary, postaraj się nie włożyć w tę czynność dużej siły. 

Zamawiając Okulary Fidesto, do każdej pary Okularów dostajesz chusteczki i ściereczkę z mikrofibry gratis. 

2. Ściereczka z Mikrofibry

Warto regularnie prać swoją ściereczkę z mikrofibry. Wielokrotne jej używanie sprawia, że zbiera różnego rodzaju zabrudzenia i kurz, więc aby zapewnić jej świeżość i skuteczność w działaniu, należałoby od czasu do czasu poddać i ją wypraniu.

3. Przechowuj Okulary w Etui

Wrzucenie Okularów luzem do kieszeni, torby czy plecaka to kiepski pomysł. Właściwie to gwarancja uszkodzenia swoich Oksów. Zdecydowanie lepszy plan to skorzystać ze specjalnego Etui. W przypadku codziennego przechowywania lub spacerów możemy użyć miękkiego Etui kieszonkowego, którego zaletą jest, że są niewielkie i lekkie. Z kolei jeżeli gdzieś się wybieramy i chcemy spakować swoje Okulary ze sobą, najlepszym rozwiązaniem będzie twarde Etui, które zapobiegnie uszkodzeniu podczas podróży.

W Fidesto do każdej pary Okularów Etui otrzymujemy zawsze GRATIS (modele różnią w zależności od wybranej pary, szukaj informacji na karcie produktu).

4. Czyść noski i zauszniki

Przy czyszczeniu Okularów, najczęściej na myśl przychodzą nam soczewki. To zrozumiałe, w końcu przez nie widzimy świat. Jednak nie powinniśmy zapominać, aby regularnie czyścić noski i zauszniki w swoich Okularach, gdyż to one mają kontakt ze skórą. Czyśćmy je więc ze względów higienicznych, ale także po to, aby nie zsuwały się i cały czas dobrze się dopasowywały.

5. Nie noś Okularów na czubku głowy

Gdzie są moje okulary!?” – Czy zdarzyło Ci się w popłochu szukać okularów, a następnie zorientować się, że masz je na czubku głowy? Nie należy ich tam zakładać. Nie tylko mogą spaść i się uszkodzić, ale istnieje też możliwość, że oprawa zostanie odkształcona i stanie się mniej stabilna. W przypadku Okularów z noskami, możemy też uszkodzić tę część Okularów, zaplątując je we włosy.

Podsumowanie

Odpowiednie dbanie o Okulary, pozwala nam cieszyć się nimi dłużej. Pamiętaj o tych prostych poradach, które dla Ciebie przygotowaliśmy, a Twoje wysłużone Okulary będą świecić blaskiem nie gorzej, niż te nowe z półki sklepowej.