Wczytuję dane...

Co to jest Polaryzacja w Okularach Przeciwsłonecznych?

Co to jest Polaryzacja w Okularach Przeciwsłonecznych?

Okulary Przeciwsłoneczne są nieodłącznym towarzyszem przez cały rok - czy to w upalne, słoneczne dni, kiedy wylegujemy się na plaży, czy też Zimą, kiedy zdobywamy Górskie szczyty, a ostre promienie słoneczne odbite od śniegu, dają się nam we znaki. Ważne jest, aby wiedzieć co powinny zawierać nasze Okulary, tak aby nie były tylko fantastycznym dodatkiem do codziennych stylizacji, ale żeby rzeczywiście spełniały swoją rolę jak należy - czyli chroniły przed słońcem. 

Jakie Okulary Przeciwsłoneczne wybrać?

Najzdrowszym i najbardziej optymalnym dla naszych oczu (ze względu na warunki panujące w Polsce) doborem filtra, jest filtr 100 % UV 400 o kategorii przyciemnienia numer 3. Czwarta kategoria będzie zaburzać barwy oraz czynić obraz zbyt przyciemnionym, a poprzednie nie dość dostatecznie będą przyciemniać widok. Zwykłe Okulary za parę/paręnaście złotych z okolicznego bazaru, straganu nad morzem lub sieciowego sklepu, posiadają jedynie przyciemnione szkła, w których patrzenie w słonecznych warunkach bardziej szkodzi oczom, niż rzeczywiście nam pomaga. 

Dlatego też powinniśmy szukać Okularów wyposażonych w specjalny, dodatkowy filtr Polaryzacyjny.

Co to jest Polaryzacja i jak działa?

Jego największą zaletą jest to, że potrafi zniwelować oślepiające odblaski, które powstają, kiedy promienie słoneczne odbijają się od różnych nawierzchni np. metal, woda, asfalt itd. Spróbuję ci to pokazać na praktycznym przykładzie jazdy samochodem. W zwykłych Okularach, kiedy jedziesz samochodem, masz na nosie Okulary przeciwsłoneczne, a mimo to dalej byle promień słońca Cię oślepia. Dzieje się tak, ponieważ zwykłe Okulary Przeciwsłoneczne nie są w stanie stłumić całego światła, a tylko jego niewielką część. W najlepszym wypadku kończy się to niekomfortową jazdą, a  w najgorszym może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji drogowych. O świetnym działaniu polaryzacji zdają sobie sprawę kierowcy, którzy zawodowo jeżdżą - zawsze szukają oni Okularów z Polaryzacją.

Okulary lub soczewki polaryzacyjne zostały zaprojektowane tak, aby tłumić odblaski, których zwykłe Okulary Przeciwsłoneczne nie są w stanie zniwelować. 

Jakie są zalety Polaryzacji?

  • Redukcja oślepiających odblasków, pełen komfort patrzenia, bez względu na warunki pogodowe. 
  • Poprawiony kontrast oraz polepszone widzenie kolorów, barwy są nasycone, a obraz nie jest zniekształcony jak w przypadku Okularów bez polaryzacji. 
  • Prawdziwa 100% ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV-A oraz UV-B.

Dla kogo są Okulary z Polaryzacją?

Absolutnie dla każdego! Nie ma ograniczeń np. wiekowych związanych z noszeniem Okularów z Polaryzacją. Pozytywny wpływ Polaryzacji na obraz sprawia, że są one zalecane wszystkim, którzy chcą czuć się komfortowo i cieszyć oczy pięknym widokiem. Okulary z Polaryzacją, a zwykłe Okulary Przeciwsłoneczne, to jak porównywać oglądanie filmu na wielkim ekranie w kinie, a na ekranie starego modelu telefonu. Bez porównania.