Wczytuję dane...

Okulary Zerówki do Komputera - wszystko co musisz wiedzieć

Czym są popularne "Zerówki"?

Warto na początku w ogóle wyjaśnić sobie czym są popularne tzw. Zerówki. Ich nazwa pochodzi od kategorii przyciemnienia. Wyróżniamy 5 kategorii przyciemnienia, w przypadku Zerówek - jest to kat. 0, czyli przeźroczysta, bez dodatkowego przyciemnienia. Dla przykładu Okulary Przeciwsłoneczne mają zwykle kategorię przyciemnienia nr 3. Skoro już wiemy, że Okulary Zerówki to takie, które w żaden sposób nie przyciemniają obrazu, to czy wystarczy włożyć takie Zerówki na nos i jesteśmy chronieni przed szkodliwym światłem niebieskim wydzielanym przez komputery?

NIE. 

Zwykłe Zerówki mogą służyć do stworzenia ciekawych stylizacji (np. biznesowych, szkolnych), mogą odgrywać rolę modnego dodatku, mogą pokazać Ci, jak wyglądałbyś/wyglądałabyś w Okularach, ale jeżeli nie są wyposażone w specjalne filtry - w żaden sposób nie chronią przed światłem niebieskim pochodzącym z urządzeń elektronicznych. 

Światło Niebieskie

Odpowiedzmy sobie najpierw na pytanie: Czym właściwie jest to całe Światło Niebieskie i jaki ma wpływ na nasz organizm? 

W dzisiejszych czasach wszyscy mamy z nim styczność. Emitowane jest w ogromnych ilościach przez komputery, smartfony, tablety, telewizory i wszystkie inne urządzenia wyposażone w matrycę LCD lub LED. Szkodliwy wpływ światła niebieskiego szczególnie nasila się po zmroku, ponieważ bezpośrednio wpływa na hamowanie wydzielania się melatoniny, czyli hormonu, który zapewnia nam zdrowy i prawidłowy sen. Zaburzenie prawidłowego snu może prowadzić do zwiększenia stresu i powstawania stanów zapalnych.

Jak w takim razie radzić sobie ze światłem niebieskim?

Dobrą opcją byłoby po prostu zaprzestanie używania wszelkich urządzeń je wydzielające na minimum trzy godziny przed snem. Bądźmy jednak realistami, w dzisiejszych czasach technologia rozwinęła się na tyle, że jest to wręcz niemożliwe do wykonania. Dlatego powstały okulary do komputera wyposażone w powłokę antyblue light.

FIltr Anty-Blue Light, czyli Okulary do Komputera

Ich główną zaletą jest blokowanie aż w 99% szkodliwego światła niebieskiego. Dzięki okularom z tą powłoką wielogodzinne przebywanie przed ekranem, nie będzie skutkować zmęczeniem i podrażnieniem oczu, pogarszaniem się wzroku oraz bólem głowy. Ze względu na swoje właściwości, Okulary z filtrem Anty-Blue potocznie zostały nazwane Okularami do Komputera, ale najlepiej sprawdzają się nałożone w godzinach około wieczornych, przy korzystaniu z różnych urządzeń w domu, nie tylko do pracy przy komputerze. Oto inne główne korzyści, jakie niesie za sobą korzystanie z takich Okularów:

Jakie zerówki wybrać?

To zależy, co jest twoim celem. Jeżeli szukasz ciekawego dodatku, którym zaskoczysz wszystkich na najbliższej imprezie - wybierz standardowe Zerówki. Jeśli jednak Twoim celem jest odciążyć zmęczone oczy, bo wiele godzin dziennie spędzasz przed ekranem i chcesz znowu cieszyć się energią na co dzień, odzyskać swój kolor oczu zamiast czerwonego i dobrze sypiać - szukaj Okularów Zerówek wyposażonych w filtr Anty-Blue.