Wczytuję dane...

Kultowy model Okularów, który nigdy nie wychodzi z mody

Okulary przeciwsłoneczne – kultowy model, który nigdy nie wychodzi (i nie wyjdzie) z mody

Okulary przeciwsłoneczne latem są niezastąpione i stanowią niezbędny element każdej stylizacji, jednak także zimą przydają się podczas odpoczynku od białego szaleństwa na stokach, ponieważ zimą, promienie słoneczne potrafią być jeszcze ostrzejsze niż latem (zwłaszcza na dużych wyskościach lub w kontakcie z różnymi powierzchniami - śnieg, metal, woda). Okulary chronią oczy i stanowią element najróżniejszych stylizacji. Dzisiaj bierzemy pod lupę kultowe okulary aviator, które cieszą się niezmienną popularnością od... 1937 roku. 

Historia popularnych "Pilotek"

W latach 30 XX wieku wynaleziono nowe samoloty, które mogły latać coraz dalej i coraz wyżej. Niestety w nowych warunkach nie potrafili poradzić sobie piloci, którzy skarżyli się na oślepiający blask słońca.

Rozwiązaniem okazały się okulary aviator, ze specjalnym filtrem, który dziś określamy jako polaryzacyjny. Piloci z US Army Coips od razu upodobali sobie właśnie ten fason Okularów, który spełniał zapotrzebowania amerykańskiej armii w 100%, a kiedy jeden z Generałów Armii (Douglas McArthur), został w nich sfotografowany podczas lądowania na Filipinach, trafiły one również do szerszej publiczności.

Jak Aviatory zaczęły podbijać świat

Prawidziwe szaleństwo na punkcie tych Okularów, opanowało Amerykę po premierze słynnego filmu "Top Gun" z Tomem Cruise w roli głównej. To właśnie w tych Okularach, podbił serca wielu kobiet. Z Aviatorów chętnie korzystali później także inni gwiazdorzy Holywood m.i.n Sylvester Stallone w filmie "Cobra". 

Okulary te szybko podbiły Amerykę, stając się częścią całej jej popkultury. Zostały elementem mody, znanym na całym świecie i tak już pozostało do dnia dzisiejszego.

Z czasem, fason ten przestał być jedynie ikoną męskości, a po wiele jego wariacji i nowych wersji sięgają również największej sławy celebrytki, jak chociażby Angelina Jolie czy Victoria Beckcham, a także topowe influencerki i fashionbloggerki. O czym pamiętać nosząc Aviatory

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że każde tego typu Okulary, wyposażone są w specyficzne noski. Wiele osób ma zły nawyk, zsuwania Okularów na czoło. Niestety może to prowadzić do uszkodzenia Okularów, zaplątując sie we włosy lub zsuwając z głowy. O wiele lepszym pomysłem jest włożenie Okularów w podkoszulek lub do etui na Okulary i np. kieszeni marynarki.