Wczytuję dane...

Dopasowywanie okularów do kształtu twarzy

Dopasowywanie okularów do kształtu twarzy

Zakup okularów to nie tylko wybór szkieł, ale również dopasowanie oprawek do kształtu twarzy, co jak się okazuje, sporej grupie ludzi sprawia trudność. Poniżej kilka wskazówek, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniej oprawki do konkretnego kształtu twarzy.

Kształt twarzy

W celu dopasowania oprawki do okularów do kształtu twarzy trzeba spojrzeć w lustro. Można zmierzyć przy tym twarz miarą krawiecką, a następnie porównać ich do wymiarów w specyfikacji Okularów, ale w większości przypadków wystarczającym będzie przyjrzenie się swoim zarysom. Znając zarysy figur geometrycznych, można łatwo rozpoznać, czy twarz jest kwadratowa, trójkątna, podłużna, czy okrągła.

Twarz okrągła

Mamy tutaj zaokrągloną linię szczęki, a twarz okrągła występuje najczęściej u osób większych, zaokrąglonych również i w innych partiach ciała. Oprawki okrągłe nie będą tutaj dobrym wyborem, ponieważ dodatkowo uwypuklą to, co zazwyczaj w wypadku nadwagi ludzie pragną zniwelować, a przynajmniej wzrokowo. Warto więc postawić na oprawki kwadratowe o kanciastych kształtach.

Twarz pociągła 

Twarz pociągła wyróżnia się zarysowanym czołem oraz wyrazistymi kośćmi policzkowymi, można więc uznawać taką twarz za kwadratową. Tutaj bardzo dobrze sprawdzają się tzw. lenonki, czyli niewielkie okulary okrągłe.

Twarz trójkątna

Przy twarzy trójkątnej lepiej unikać oprawek drobnych, cienkich. Najlepsze dla mężczyzn będą modne okulary, jakimi są okulary w stylu pilotek, czyli okulary typ oversize. Dla pań polecane są natomiast oprawki typ kocie oczy i nie będzie problemów z ich zakupem, ponieważ są oferowane przez wszystkie topowe marki.

Okulary korekcyjne – o czym pamiętać?

Przed zakupem okularów korekcyjnych, warto odwiedzić okulistę. Źle dobrane soczewki będą miały destrukcyjny wpływ na wzrok, a jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci. Jednak już po wizycie u lekarza okulisty można dokonywać zakupu okularów samodzielnie. Co więcej, można zakupić okulary korekcyjne przez internet, z łatwością i bezstresowo dobierając do soczewek oprawki.

Takie rozwiązanie ma szereg zalet. Często można trafić na promocje oraz zachowane jest prawo do zwrotu nietrafionego zakupu. Jeżeli potrzebujemy personalizowanych szkieł od Lekarza, w internecie możemy zakupić samą oprawkę, w której bez problemu wstawimy dowolne inne szkła. Taką oprawkę często kupi się dużo taniej i przy większym wyborze, niż u Optyka. Jeżeli zaś wada wzroku, jest o pełnej mocy dodatniej, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zakup gotowych okularów o odpowiedniej dioptrii.