Wczytuję dane...

Jakie Okulary wybrać na Rower?

Jak wybrać Okulary do Jazdy Rowerem?

Sportowe Okulary na Rower, to nie tylko dodatek zwiększający bezpieczeństwo i detal o pociągającej stylistyce, ale też realny komfort i lepsze doznania z jazdy rowerem. 

Praktycznym dodatkiem do szybkiego roweru szosowego są okulary do jazdy rowerem. Okulary tego typu nie są wymysłem czy jedynie chęcią odświeżenia swojej stylistyki, bo bardzo dobrze chronią przed intensywnym promieniowaniem słonecznym i co najistotniejsze stanowią też osłonę przed wiatrem wywołującym łzawienie oczu. Taki wiatr czy wpadające do oczu owady podczas szybkiej jazdy rowerem, potrafią być bardzo uciążliwe.

Dlaczego potrzebujemy okularów na rower?

Takie okulary poza oprawkami mają też dodatkowe elementy wykonane z gumy, dzięki którym przylegają do skóry wokół oczu. Tego typu detale są bardzo ważne dla tych, którzy osiągają za pomocą roweru szosowego znaczne prędkości i to nie tylko z góry, bo rowery szosowe mają to do siebie, że mają inaczej zestopniowane biegi i dlatego szybko się nimi można rozpędzić do znacznych prędkości. Takie rozpędzanie się to spory plus, ale łzawienie oczu nie jest już plusem i warto jemu przeciwdziałać, po to by czuć się bezpieczniej i by móc dostrzec więcej, nacieszyć oczy niezapomnianymi widokami podczas trasy. Dokładnie ta sama zasada dotyczy promieniowania słonecznego, ono też jest tym czynnikiem zwiększającym niebezpieczeństwo podczas jazdy, bo gdy się patrzy pod słońce, to widać znacznie mniej i w tym tkwi spory problem.

Okulary Sportowe z Polaryzacją "Rally"

Jak wybrać Okulary dla Rowerzystów?

Problem tego typu można rozwiązać zakupieniem odpowiednich okularów na rower, dzięki którym wzrok mniej się męczy. Takimi Okularami są Okulary wyposażone w soczewkę polaryzacyjną, która eliminuje oślepiające odblaski (które mogą oślepić rowerzystę i stworzyć niebezpieczną sytuację drogową).

Tego typu okulary są atrakcyjnymi jeśli chodzi o stylistykę sportową, ale kluczowe znaczenie ma to, by były wygodne i by ułatwiały rowerzyście jazdę niemal w każdych warunkach. Wygoda też jest istotnym czynnikiem, bo każdy ma nieco inny kształt nosa i dlatego okulary muszą być dopasowane, a nie tylko ciekawe. Poprawianie ich podczas jazdy to też czynność męcząca i z tej konkretnej przyczyny wielu rowerzystów w pewnym wieku na pierwszym miejscu stawia wygodę. Styl to też sprawa istotna, ale w przypadku takich okularów opcja ciekawsza stylistycznie jest też opcję dość drogą. Cena w tym konkretnym przypadku jest też powiązana z jakością wykonania, bo w droższych plastik jest zastąpiony jakimś droższym kompozytem, który wygląda genialnie, jeśli chodzi o styl i jest to też opcja bardzo trwała, czyli coś na więcej niż trzy najbliższe sezony. Te wyroby to też dość często połączenie komfortu użytkowania, wysokiej ceny i stylu. Jeśli zaś cena jest niższa, to komfort użytkowania też może być nieco niższy. 

Okulary Sportowe Fidesto to gwarancja i połączenie wysokiej jakości oraz niebanalnego stylu. Sprawdź naszą ofertę Okularów Sportowych i Kliknij Tutaj.