Wczytuję dane...

Jak prawidłowo i bezpiecznie czyścić Okulary?

'

Jak prawidłowo i bezpiecznie czyścić Okualary?

Wbrew pozorom codzienne czyszczenie i konserwacja okularów, nie jest tak oczywistą sprawą, jak mogłoby się to wydawać. Nieumiejętne czyszczenie soczewek może prowadzić do ich zarysowań lub trwałych i nieodwracalnych uszkodzeń. Tymczasem zanieczyszczone Okulary pogarszają jakość i komfort widzenia.

Dlatego warto poznać najlepsze sposoby, na to, żeby zarówno bezpiecznie, jak i również łatwo i przyjemnie czyścić swoją ulubioną parę Okularów. Zwłaszcza jeżeli nosisz Okulary korekcyjne, czyszczenie Okularów to codzienna czynność, więc warto ją wykonywać prawidłowo. 

Czym czyścić Okulary, żeby ich nie uszkodzić?

Przede wszystkim powinniśmy się zaopatrzyć w ściereczkę z mikrofibry. Pomoże ona skutecznie usunąć z okularów zabrudzenia, a ponadto nie uszkodzi szkieł. Trzeba jednak pamiętać o dwóch ważnych zasadach. Ściereczka powinna pozostawać sucha i tylko suchą ściereczką powinniśmy zbliżać się do szkieł naszych Okularów. Drugą istotną kwestią, jest wytrzepanie ściereczki przed użyciem i pranie jej od czasu do czasu, aby dobrze spełniała swoje przeznaczenie. Odradzamy korzystania z koszulki lub innych elementów odzieży do przecierania szkieł - jest to szybka droga do porysowania powierzchni Okularów lub starcia powłoki (np. antyrefleksyjnej). 

Przy trudnych zabrudzeniach, które nie chcą zejść z powierzchni Okularów, należy użyć nawilżonych chusteczek do czyszczenia Okularów. Nie pozostawiają one smug, są niepylące i rozpuszczają tłuszcz, co spowoduje usunięcie nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Takie chusteczki równie dobrze sprawdzają się przy czyszczeniu ekranów dotykowych czy Laptopów. 

Kolejność używania w ciężkich przypadkach powinna być następująca:

1. Najpierw użyj nawilżonych chusteczek.

2. Następnie ściereczki z mikrofibry*.

*Zarówno chusteczki jak i ściereczkę otrzymujesz w zestawie gratis, przy zakupie dowolnych Okularów Fidesto. 

Co jak nie mam ściereczki pod ręką? Domowe Sposoby

Jeżeli akurat nie masz przy sobie odpowiednich środków czyszczących, możemy pokusić się o skorzystanie z domowych sposobów. Pamiętaj, aby nie używać przypadkowych materiałów, odzieży, papieru toaletowego czy ręcznika papierowego. 

Unikaj również nieodpowiednich płynów zawierających detergent, takich jak: 

Mydło w płynie czy Żel pod prysznic.

Czego w takim razie użyć?

Dobrze sprawdzi się kropla płynu do naczyń i bieżąca, letnia woda. 

Dobrym rozwiązaniem jest wytrzeć Okulary po czyszczeniu ściereczką z mikrofibry lub mikrowłókna, aby nie pozostawiać smug. Alternatywą jest korzystanie z nawilżonych chusteczek do okularów, które zostały już tak zaprojektowane, że owych smug nie pozostawiają. 

Przechowuj Okulary w Etui

Nie pozostawiaj Okularów luzem np. na noc. Przechowywanie ich w Etui nie tylko zwiększy ewentualne bezpieczeństwo i ryzyko ich przypadkowego uszkodzenia przy ciężkim poranku, ale przede wszystkim spowoduje, że Okulary mniej się zabrudzą.