Wczytuję dane...

Jaki kształt okularów wybrać?

Okulary już od dawna przestały być jedynie leczniczym obowiązkiem, a stały się nieodłącznym dodatkiem światowych stylizacji i kreacji, stojąc w hierarchii na tej samej półce co inne ważne dodatki do odzieży - buty czy torebki. Okulary nosimy na twarzy, co sprawia, że są bardzo osobiste a ich kształt często świadczy o nas i naszym charakterze. Dobrze dobrana para okularów, może stwarzać zupełnie inne pierwsze wrażenie naszej osoby - możemy być postrzegani jako ludzie inteligentni, oczytani lub  śmiali i ekstrawaganccy. Okulary potrafią się zmieniać z sezonu na sezon, jednak istnieją fasony tzw. nieśmiertelne, które mimo coraz to nowszych wersji wykonania i kolorystyki, pozostają w modzie i posiadają swoje grono wiernych fanów. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze kształty okularów.

PILOTKI (Aviatory)

Fason ten powstał z myślą o Amerykańskich Pilotach w 1937 roku ("Aviator" z ang. - Pilot). Model ten w późniejszych latach zyskał sławę m.i.n dzięki gwiazdom filmowym Hollywood, takim jak. Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Tom Cruise czy Angelina Jolie. Mimo upływu lat, fason ten zawsze pozostaje chętnie wybierany, gdyż pozostaje jedyny w swoim rodzaju, charakterystyczny i łatwo rozpoznawalny. Pasują do większości typów twarzy i dodają uroku zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Często przyjmuje się, że aviatory świadczą o sile charakteru i pewności siebie. 

KOCIE OCZY 

 

Okulary przypominające kocie oczy czy oprawki w kształcie motyla niewątpliwie kojarzą się nam ze stylem retro vintage lat 50 i 60. W najnowszych trendach zauważyć można zdecydowany powrót do tego typu fasonu, który obecnie przeżywa prawdziwy renesans. Kocie oczy z charakterystycznie wydłużającymi się ku górze szkłami są uosobieniem elegancji i nieodłącznym elementem wielu stylizacji np. biznesowych czy szkolnych. Typowo kobiecy look, dodający seksapilu i wdzięku. 

WAYFARER (Nerdy)

Charakterystyczną cechą okularów typu Wayfarer są ich duże, masywne oprawki wykończone wystającymi rogami w górnych kątach. Mimo swojej nazwy (nerdy), już od dawna przestały się kojarzyć z prymuskami. Okulary wayfarer to niezaprzeczalna ikona stylu. Nadają twarzy zdecydowanego wyglądu i dodają przebojowości, zwłaszcza w odważnych kolorach. Ich inną zaletą jest niewątpliwa uniwersalność - nadają się do codziennego użytku, pracy, stroju sportowego, bardziej eleganckiego czy do zwiewnych sukienek w przypadku Pań. 

LENONKI 

Ten kultowy typ okrągłych okularów przeżywa obecnie w świecie mody wielki powrót. Swoją nazwę zawdzięczają muzykowi Johnowi Lennonowi, który wylansował je w latach 60. i 70. XX w. Lenonki zawojowały ówczesną modę, a szczególnie ogromną popularność zyskały wśród społeczności hipisów. Ich charakterystyczny prosty design – okrągłe szkła i cienkie oprawki – świetnie uzupełniają stylizacje utrzymane w stylu rockowym czy romantycznym. Mimo genezy swojego pochodzenia, popularne lenonki są chętnie wybierane wśród miłośników czytania. 

CLUBMASTER

Zadebiutowały w 1987 roku, również w Holywoodzkich produkcjach. Clubmaster to niebanalny kształt i ponadczasowy styl. Zwykle mniejsze rozmiary tych okularów sprawiają, że są idealne do twarzy o mniejszych gabarytach. Dla osób które chcą się wyróżnić i nie poszukują czegoś zwyczajnego. 

SPORTOWE

Fason częściej preferowany przez Panów, niekoniecznie sportowców. W zamyśle mają być przede wszystkim funkcjonalne, gdyż fason ten powstawał z myślą o sportowcach. Model takich okularów zwykle mocno dopasowuje się do twarzy i świetnie sprawdza się podczas różnego rodzaju aktywności fizycznej i w codziennym użytkowaniu. 

Gusta i upodobania ludzi są różne. Niektórzy lubują się tylko w jednym kształcie w różnych wersjach, inni lubią eksperymentować i zmieniać okulary zależnie od okazji lub kreacji. 

Podkreśl swój image poprzez wybór odpowiednich okularów.

*Wszystkie produkty zaprezentowane w tym artykule są do nabycia w sklepie internetowym marki Fidesto.